Bu sistemi değiştirmek

Yine bir matrix var sembollerden oluşan etrafımızda. Bizi kandıran reklam, Hollywood,filim, tiyatro, herşeyin içinde bulunduğu. Yavaş yavaş bu sembolleri öğrendikçe insan bunun dışına çıkmaya başlıyor. Daha çok doğada vakit geçirin diyorum ben. Çünkü doğayı gördükçe bu sanallıktan dışarı çıkıyo, insanı hemen algısı hemen o doğal, ilkel yaşama gidiyor, bu ne falan demeye başlıyor, Vaktini AVM lerde geçiren hiç kimse bu köleliğin dışına çıkamaz.
……………
Mutlak yaşam biçimi bu değil. Avrupada burjuva olurken Osmanlıda bambaşka bir hayat vardı. Vakıf vardı, sadaka taşı vardı, herşey vardı.
…………….
-Bireysel mücadele nasıl olacak?
-Haa. Tabi ,önce bireyin uyanması gerekiyor bu tür. İkinci bireysel mücadele bu faiz sistemiyle şart. Kredi ve kredi kartı kullanmayın. banka işlemlerine dikkat etmek. Nasıl aldatıldığını görmek. Yiyecek içeçek konusunda talepkar olmak. Sistem öyle bir insanı boğuyor ki. Sen doğal hakkını istediğin zaman vay sen rejim düşmanı falan, bilmem neye düşman. Değil. Yavaş yavaş bundan kurtulması gerekiyor insanların…..En önemlisi tüketimi kesmesi gerekiyor. İhtiyacı olmayan şeylerle, onu kandıran yiyecek içeceklerle, gazlı içeceklerin büyük bölümü, işte GDO lar, kızartılmış yiyecekler. bunlar yavaş yavaş insanlar bilinçlenirse. bunların yavaş yavaş eli ayağı zaten çekilecek buradan.