Kapitalizm büyüsü

“Proleteryanın(işçi sınıfının) zincirlerinden başka kaybedecekleri şeyleri yok, kazanacakları bir dünya var.” demişti Karl Marx. O zincirleri kaleşnikofla kıracağını zannetti(rildi) sömürülenler. Oysa kapitalizmin köleleştiren zinciri elinde değil beyninin içindeydi insanlığın. Necaseti şeker diye satar kapitalizm. İhtiyacınız olmayanı almassanız öleceksiniz diye pazarlar size. Sanal esrar gibidir. İsrailoğullarının tüm dünyaya yaptığı kabala büyüsü sanki. Bakmayın Marxda büyücü, Smith’de, Rockefellerde, diğerleride.

Dünyada işleyen sistemin bütün çarklarında yahudi var. Yediğiniz çikolatada, sıktığınız parfümde, giydiğiniz marka elbisede, seyrettiğiniz her filmde. Sermayenin TEK ELDE toplandığı bu çarkı kırmak için, çarka çomak sokmak lazım. Gandi İngiliz emperyalizmine karşı pasif direniş için, fabrikada dokunmuş ingiliz kumaşına karşı,  herkesin evde kumaş dokuması eylemini yürüttü. Doğru adam mıdır bilinmez ama bugün bu kafayla yaşasa ne markette sepet doldururdu, ne de mümkün oldukça toplu üretime ait bir şey kullanırdı.

Bu düzenin çarkını yıkmak için (son çare olmadıkça) kimyasal ilaç, hazır gıda, hazır giyecekten ve seri üretim olan herşeyden şeytandan kaçar gibi kaçının. Sözü devam ettirsem belki ütopikleşek gözünüzde. Hayır ütopya değil, gerekliliğine inandırıldığımız bu şey sadece bir büyü. Bu sistem yıkılmadan uyanılmayacak bir büyü.

*********
Bizlere göre, “kurtuluş islamda” . Doğru, ama hangi islamda ? Lapur lupur her bulduğunu mideye indiren, kapitalist amerikalıdan, yahudiden farklı yaşamayan obez müslümanın  kafasında kurguladığı islamda mı ? iş hayatı ile ilgili eylem ve fikirleri seküler olan, dini hafızasında muhafaza edip sadece temel ibadetleri yapan müslümanın anlayışındaki İslam mı kurtaracak insanlığı ve memleketi?  Kanserojen gıdayı size yediren ve içiren, doğaya ve insana zarar vererek üretim yapan, helal haram kavramını görmezden gelen, sokakta laik evde dindar olan , geçmişte kültürünün var ettiği kurumları güncellemeyen müslüman mı kurtaracak? Bu müslümanın ilk önce kendini kurtarması gerekiyor.

 

Ebu Rana El-Samsuni