Kinder Sürpriz yumurtaları hangi ülkenin

Kinder sürpriz yumurta veya kinder yumurta diye tanınmaktadır. Yumurta şeklinde içinde boşluk olan çikolatanın içine kapsülde oyuncak konularak imal edilir. Çocuklar yumurtayı kırıp kapsülde çıkan sürpriz oyuncağı nasıl yapılacağını anlatan resme bakarak kurarlar. Ferrero şirketinin bir markasıdır. İtalyan markasıdır.

Kinder sürpriz yumurta ilk olarak italya’da 1974 yılında Kinder Sorpresa adıyla üretilmiştir.

Kinder sürpriz yumurtanın detaylı tanımı şöyledir:

Her Kinder Surprise yumurtası bir çikolata kabuğu, bir plastik kap, sözü geçen kabın içeriği ve bir dış folyo sargısı içerir. Çikolata kabuğu tavuk yumurtası gibi şekillenmiştir. Sadece yaklaşık 2 milimetre kalınlıktadır ve iki katmandan oluşur: dış tarafta bir süt çikolata tabakası ve iç tarafında bir beyaz çikolata tabakası. Kabuk, yarıları nakliye esnasında beklenen hafif basınçlar altında parçalanmasını önlemek için, yumurtanın sarılmasından önce birlikte hafifçe kaynaştırılan iki aynı yarıdan yapılır.

Yumurta üretimi sırasında, yarıların birbirine kaynaşmasından önce, içinde oyuncak bulunan plastik kapsül yerleştirilir. Bu kapsül ince, esnek plastikten yapılır ve genellikle sarıdır. Kapsül, simetrik olmayan, örtüşen iki parçadan oluşur: alt kısmı neredeyse tüm kapsül kadar uzun ve dış kenarında çıkıntı yapan iki çıkıntıya sahiptir; Üst parça tüm kapsülün yaklaşık yarısı kadardır ve iç kenarında karşılık gelen iki sırt bulunur. Parçalar birbirine itildiğinde, sırtlar birbirine kenetlenir ve manuel manipülasyon olmadan parçalanmaz. İki parçayı birbirinden ayırmak için, birbirine geçen uçları birbirine tutturan bölgeye basınç uygulamak gerekir.

Plastik kapsül, oyuncunun kendisini (tek parça halinde veya montaj gerektiren birkaç parça halinde) ve en az iki parça kağıt içerir. Bir kağıt “birden çok dilde boğulma tehlikesi” uyarılarını listeler. Diğer kağıt, oyuncağın montaj talimatlarını ve monte edilmiş oyuncağın resmini (eğer varsa) ve / veya bu kapsül içerisinde bulunanla aynı satıra ait tüm oyuncakların bir illüstrasyonunu gösterir. Birçok kapsül, yapıldıktan sonra monte edilen oyuncağın üzerine yerleştirilebilecek küçük bir yapışkan çıkartması sayfası da içerir.