Prestashop cms sayfalarda resim görünme sorunu

Cms sayfalarına resim eklediğinizde otomatik (1.0.6.9 sürümü) olarak img/tmp/cms klasörüne atar.
CMS modülü ile sayfa oluştururken sayfayı kaydedip o sayfayı görüntülemek istediğimde resimler görünüyor, sayfayı yenileyince resimler görüntülenemiyor. Sorunun asıl kaynağını çözemedim. Pagespeed ayarları ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Her zamanki gibi sorun çok basit olabilsede daha önce yaşamadıysanız, sebebini kesin bilyorsanız çözmek uzun zaman alıyor. Google’da birkaç arama yaptım. Pek birşey bulamadım. Prestashop forumda kök dizinde img/cms klasöründe .htaccess dosyasına ilave kod eklenmesinden bahsediyor bir forum üyesi. Kod aşağıda;

Ben denedim fakat bir değişiklik olmadı.

Diğer bir forum üyesi başka bir konudan bahsederken aklıma bir fikir geldi,  denedim ve işe yaradı. Resim dosyalarını img/cms klasörüne değilde el ile img/tmp/cms klasörüne attım. Yazı sayfasında resim linklerini elle belirledim. Örnek :

İmage/resim dosyalarını .jpg olanlar çalışıp, .png uzantılılar çalışmayınca hepsini .jpg formatına çevirdim. Şu anda resimle sorunsuz görüntüleniyor. Elbette çok fazla resim dosyası olanlar için bu yol zor.

Sorunun neden kaynaklandığını bilenler varsa, yazmalarını rica ediyorum. Sorunun etrafından dolaşmaktansa kaynağından halletmek daha sağlıklı olacaktır.