Woocommerce tc kimlik no alanı ekleme

[adinserter block=”4″]
[adinserter block=”2″]

GÜNCELLEME: Altta yazıda bulunan eklenti artık wordpress.org’da kaldırıldığından Checkout Manager for Woocommerce eklentisini kullanmanızı tavsiye ederim, ben kullanıyorum. Yine Woocommerce Checkout Manager isimli diğer bir eklentiyi de kullanabilirsiniz.

Fatura keserken müşterinin T.C kimlik numarasını veya vergi numarası alanını doldurmanız mecburidir. E-ticaret içinde durum aynıdır. Bunun için müşterilerinizi online sipariş verirken bu alanları doldurmaları gerekiyor. Woocommerce’de TC kimlik/vergi numarası alanı yok. Bu alanı nasıl oluşturabiliriz?
Sorunun birkaç cevabı olsa da biz kolay olanını tercih edelim.
Bunun için WooCommerce Poor Guys Swiss Knife eklentisini yüklüyoruz. Aktifleştiriyoruz ve eklentide ayarları yapmak için yönetici panelinde Woocommerce sekmesine/menüsünde eklentiye tıklıyoruz ve Woocommerce Checkout Billing Section bölümünde en altta select field type text olarak kalacak Identifier New Field alanına ise oluşturmak istediğimiz alan adını(tc kimlik no) veriyoruz, new billing field dedikten sonra alan oluşturulmuş oluyor. Alan eklenince sağ tarafta text yazan buton çıkacak orada alanla ilgili ilave ayar yapabilirsiniz, mesela text alanına girilecek karakter sayısı. Tc kimlik no 11 haneli vergi no ise 10 haneli olduğuna göre 11 hane olarak ayarlamak yeterli. Required Field kısmına tıklamayı unutmayın ki müşterileriniz bu alanı doldurmadan sipariş geçemesin. Ayrıca bu modülle posta kodunu tercihe bağlı hale getirebilirsiniz. Malum posta kodu bizde pek kullanılan bir uygulama değil.

woocommerce tc kimlik no alanı

woocommerce tc kimlik no alanı

[adinserter block=”4″]
[adinserter block=”3″]